13

Thursday, December

Reklama wielkoformatowa i reklama w komunikacji miejskiej

Auta przyszłości i autonomiczne auta
 /  /  /  /  / Auta przyszłości i autonomiczne auta
Auta przyszłości i autonomiczne auta

Auta przyszłości i autonomiczne auta

Auta przyszłości i autonomiczne auta
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autonomiczne auta i Auta przyszłości

Auta przyszłości bez lęku?

Chciałoby się rzec, że historia samochodu jest stara jak świat, ale byłoby to spore nadużycie, które nie miałoby żadnego uzasadnienia w rzeczywistości. Przeciętny człowiek zapytany na ulicy o wiek motoryzacji – odpowiedziałby prawdopodobnie, że to około sto – sto pięćdziesiąt lat. Prawda jest jednak taka, że już w roku 1769 we Francji skonstruowano pierwszy pojazd mechaniczny, który w ruch wprawiała para. Zapewne wtedy nikt nie spodziewał się, że samochód w przyszłości wejdzie na stałe do kanonu wartości nadrzędnych, bez których cywilizowany człowiek nie wyobraża sobie życia, a luksusowe i usportowione wozy będą budziły wielkie emocje.
Obecnie każdy kolejny model samochodu, wyprodukowany przez tak zwanego szanującego się producenta – aspiruje do miana najlepszego na rynku w swojej klasie. W ślad z tymi zapewnieniami pojawiają się kolejne udoskonalenia, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo na drodze. Dzisiaj już nikt nie wpada w euforię, kiedy nowo zakupiony pojazd posiada abs, czy kamerę cofania. Na topie są adaptacyjne drogowe światła LED, asystenci pasa ruchu, aktywne tempomaty i wiele innych bajerów. Jednym słowem komfort, bezpieczeństwo oraz prestiż. Czasem wydaje się, że niczego już nie można wymyślić – a jednak. Ludzka kreatywność nie zna granic. Samochód przyszłości będzie między innymi kontaktował się ze smartfonem i smartwatchem kierowcy. W ten sposób przeanalizuje jego nastrój i kondycję psychofizyczną. Przygotuje wnętrze w odpowiednim kolorze, wyreguluje klimatyzację w zależności od rodzaju odbytej aktywności właściciela. Włączy masaż i odpowiednią muzykę. Będzie doskonale orientował się w terenie i stanie się na tyle autonomiczny, że odwiezie swojego pana po pracy do domu lub też dostarczy go pod drzwi po szampańskiej zabawie. Będzie monitorował stan zdrowia i zaalarmuje szofera w razie kłopotów. Czego więcej chcieć? Oczywiście zbudowany będzie z super wytrzymałych części, które można będzie wydrukować na drukarce 3d i poddawać recyklingowi. Sercem pojazdu stanie się mocny i bardzo oszczędny silnik, napędzany energią elektryczną produkowaną z nadzwyczaj wydajnych baterii słonecznych, stanowiących integralną cześć karoserii. Zapewne będzie go można łatwo i szybko wyposażyć w dodatkowe akcesoria, nadając mu cechy sportowej maszyny lub auta terenowego.
Prace na wieloma rozwiązaniami auta przyszłości trwają. Autonomiczne auta poruszają się już po drogach i wpisują się w krajobraz zurbanizowanej rzeczywistości. O stopniu ich samodzielności zadecyduje człowiek – pokonując kolejne bariery technologiczne i lęk przed niekontrolowaną samodzielnością swoich maszyn.

źródło: bonusy-promocje.pl

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
Lampa wisząca Spinner LED, niskonadkładowy haft komputerowy warszawa, geodeta Chełmża, tablice aluminiowe Paraga Centrum, Balistyka dla snajperów Ejsmont, przeszczep chrząstki warszawa, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, N25 opalanie natryskowe, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00