20

Sunday, January

Reklama wielkoformatowa i reklama w komunikacji miejskiej

Ocena ważności strony
 /  / Ocena ważności strony
Ocena ważności strony

Ocena ważności strony

Ocena ważności strony
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ocena ważności strony

Inną kategorią stron z niskim bądź bez PR są te mało istotne dla użytkowników. Z pomocą googielowi przychodzą tu wszystkie narzędzia, dzięki którym zbierane są dane o użyszkodnikach (pozdrawiam wszystkich, którzy na czas czytania tego wpisu musieli zrezygnować z Chrome’a 😉 ). Żeby uzmysłowić o co chodzi, przedstawię dwa przykłady z Fabryki.

Ze wszystkich podstron kategorii na moim blogu, toolbarowy PageRank ma tylko kategoria “Black hat”, reszta: n/a, mimo że znajdują się w indeksie. Czemu? Na przykład dlatego, że ta kategoria jest najczęściej odwiedzania (jest nawet w site-links). I to nie tylko przez “zwykłych” odwiedzających Fabrykę, ale ma również wejścia z szukajki, i to pomimo, że okupuje dopiero 5 miejsce na frazę “black hat”, a dla kontrastu kategoria “linkbaiting” jest 3, ale ma baaardzo sporadyczne wejścia. Podobnie jest ze stronami statycznymi. “Farma linków”, gdzie umieściłem linki do ciekawych blogów o SEO i pochodnych i która jest dość często odwiedzania, posiada PR3 (i pierwszą pozycję w googielu), a “zasady fabryki” (która również jest na odpowiednią frazę w googielu na poz.1, ale nie ma z niej żadnych wejść) ma n/a.

Resumując: algorytm googiela jest w pewnym przybliżeniu zmodyfikowany tak, żeby przekazywać tylko minimalną ilość “mocy” stronom, które jej nie potrzebują, gdyż są małowartościowe z punktu widzenia użyszkodników. Pod to podpiąłbym również np. linki side-wide ze stopki, o których już swego czasu pisałem. Innymi słowy: nie każdy link na stronie z wysokim PR, przekazuje “moc”!

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
N25 opalanie natryskowe, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, przeszczep chrząstki warszawa, usługi dźwigowe żagań, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, Balistyka dla snajperów Ejsmont, tanie taxi ketrzyn, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu, Pomoc medyczna w Niemczech Helper